Březen měsíc čtenářů 2016
 

Březen měsíc čtenářů se nám pomalu nachýlil ke konci. Přivítali jsme první jarní den, prožili snad příjemné Velikonoční svátky a pomalu se překlenuli do dubna.  Proto je, myslím, na místě, abychom si připomněli, co na čtenáře školní knihovny SIC v měsíci Březnu, který je už několik let věnován právě jim čekalo. A ještě malé a snad i milé upozornění. Od pátka se můžete těšit na novou nadílku nejnovějších knížek, které jsme pro vás nakoupila, tak si neváhejte přijít vybrat. Nejnovější seznam novinek najdete při kliknutí sem . A teď už zpět do minulého měsíce a k akcím v něm probíhajících. Co tedy na návštěvníky SICu čekalo?

Březen měsíc čtenářů 2016  
 

Tak především tu byl dotazník, jehož vyplněním mohly čtenáři knihovny napomoci zlepšení celého provozu knihovny a vyjádřit se o tom, zda do knihovny chodí rádi a co jim tu případně chybí – tyto názory a jakékoli nápady můžete stále uplatňovat pomocí naší Bedýnky, na to nezapomínejte. Dále tu pak byla výstava slavných narození a úmrtí. Lépe řečeno narození a úmrtí českých i zahraničních spisovatelů. Tato výročí se samozřejmě vztahovala k měsíci březnu. Z těch všech, kteří se v tomto měsíci narodili nebo zemřeli, si připomeňme například Jacka Kerouaca, Virginii Woolfovou, Karla Kryla nebo Davida Zábranského.

  Výstava 1
 

A když už je řeč o Davidu Zábranském. Ten byl tak moc laskav a uvolil se navštívit naší knihovnu a uspořádat pro studenty prvního až třetího ročníku knihovnictví besedu nad jeho knížkami. Musím říci, že tato akce se setkala s poměrně slušnými a především pozitivními ohlasy. David Zábranský byl výborným předčítačem – studentům představil svoji poslední knihu Martin Juhás čili Československo, která je v současné době nominována na cenu Magnesia litera a na cenu Česká kniha – i besedátorem schopným mluvit prakticky o všem. Samozřejmě se mluvilo hlavně o literatuře a psaní, protože právě tato témata jsou pro knihovníky a spisovatele těmi nejzajímavějšími.

Na závěr bych proto ráda ještě jednou Davidovi moc poděkovala za návštěvu i všem studentům, kteří se této besedy zúčastnili. Pevně věřím, že se vám všem program letošního Měsíce čtenářů líbil a slibuji, že na přes rok si pro vás opět připravím něco pěkného. A nebojte se. Do té doby si na vás rozhodně připravím nějaké další akce nebo alespoň výstavy abych vám návštěvu školní knihovny SIC a nějakým způsobem zpříjemnila a ozvláštnila. Takže mě tu neváhejte navštívit a třeba se i zapojte nějakým nápadem. Budu jedině ráda.

Wendy (knihovnice)

  David Zábranský
Aktualizováno ( Thursday, 31 March 2016 )
 
Další >