Somer Bradley - Ryba jménem Ian
Drazí čtenáři a milovníci knížek. Pro dnešní de jsem si pro vás připravila recenzi na knížku Ryba jménem Ian, která nedávno vyšla u nakladatelství Metafora a kterou jsem nejen rychle musela koupit, ale také si jí co nejdříve přečíst. Musím sep řiznat, že jsem jí zhtala na jeden nádech, protože je to úžasná knížka. Více se o ní dozvíte v následujícím článku.   Ryba jménem Ian
 

V panelácích či mrakodrapech, tedy ve vysokých domech se spoustou bytů, žije také spousta více či méně zajímavých lidí. Každý byt má svoje obyvatele, kteří jsou buď úplně osamělí, nebo mají po boku partnera či rodinu. Mnozí z těchto lidí mají doma nějakého mazlíčka a samozřejmě mají i svoje trable, okamžiky štěstí a dokonce i drobné nebo menší neřesti. O těchhle všech je právě knížka Ryba jménem Ian. O lidech žijících v jednom vysokém, 27 pater obsahujícím domě V Seville na Roxy

A koho tu tedy máme? Celkem fešného postgraduálního studenta, který je typickým svůdníkem a děvkařem, chlapce Hermana, který se učí doma, jistě krásnou Claire, která už celý roky nevylezla z bytu a všechno co potřebuje, zařizuje přes telefon, silného a mužného chlápka Gartha, který před celým světem ukrývá svoje tajemství a spoustu a spoustu dalších. A pak je tu samozřejmě zlatá rybička Ian, která bydlí v malém akváriu spolu se šnekem Troyem a která zatouží po něčem víc než po tom malém prostoru o objemu 4 litry.

 

Musím se přiznat, že tahle knížka se mi četla strašně dobře. Měla krátké kapitoly, což je jí jedině ku prospěchu, byla zároveň vtipná i vážná a svého čtenáře velice rychle vtáhla do roztočeného kruhu událostí, které se ve velmi krátkém časovém úseku v době na Roxy odehrály. Mě navíc donutila zamyslet se více nad lidmi, se kterými sdílím patro toho našeho osmipatráku i nad těmi, co bydlí pode mnou nebo nade mnou. Klidně tam může bydlet další Herman nebo Claire a já o tom ani nemusím vědět. A to mi přišlo hodně zajímavé.

Jak málo víme o svých sousedech, o lidech co s nimi sdílíme jeden prostor výtahu, jedno schodiště a jeden vchod. Zamysleli jste se nad tím někdy? Já moc ne, to až teď a musím říct, že mě ta knížka jistým způsobem změnila. Kvůli těmhle všem věcem a ještě mnoha dalším nemůžu jinak než tuhle knížku všem vřele doporučit. A pokud už jste jí četli, tak mi určitě napište jak se líbila vám.

Wendy (knihovnice)
Aktualizováno ( Tuesday, 08 March 2016 )
 
< Předch.   Další >