Týden k uctění památky obětem holokaustu
 

Ve středu 27. ledna si celý svět jeden z nejvýznamnějších dnů, který se letošní rok objevil v našich kalendářích nebo diářích. Tento den je věnován památce obětem holokaustu, tedy těm, kteří nepřežili krutou a bezcitnou nacistickou vládu. Zároveň bychom si měli vzpomenout na ty, kteří tuto vládu sice přežili, ale ztratili v této době někoho ze své rodiny, přátel nebo blízkých.

A protože jsem se rozhodla, že se za mého působení v naší školní knihovně bude věnovat takovýmto významným dnům jistá pozornost, byl pro vás, její čtenáře, po celý týden připraven speciální program, který se tímto tématem zabýval.

Týden k uctění památky obětem holokaustu

Po celý týden čekal na návštěvníky knihovny speciální výběr knih, které se tohoto tématu více, či méně dotýkají, výstava fotografií, pořízených ze školní exkurze do koncentračního tábora Osvětim, které jsem se ještě za svých studentských let účastnila spolu se svými spolužáky a kantory a navíc ještě soutěž.

Vybráni byli celkem 3 vítězové, přičemž na prvního čekala audiokniha, na které nalezne namluvený Deník Anne Frankové a na další dva čekají nějaké drobné dárky, které jim určitě udělali radost.

 

 

 

 

 

Účastníci soutěže měli za úkol napsat dopis některé z těchto osobností, kterých se nacistická nadvláda a celá problematika holokaustu a druhé světové války dotkla. 

Musím se přiznat, že všechny dopisy byly velice zdařilé a vybrat z nich jen tři nejlepší byl opravdový oříšek. I tak se mi ale povedlo tři nejlepší dopisy vybrat a jejich autorům udělit slíbené ceny. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo 24. února a jak jsem zjistila, měla tato týdenní akce velký úspěch jak u studentů, tak u jejich kantorů.

Wendy (knihovnice)

 

 

 

     


Aktualizováno ( Thursday, 31 March 2016 )
 
< Předch.