Kdo jsou táborští knihovníci?


Kdo čeká seriózní zaměstnance táborské Městské knihovny, je na omylu!

Kdo tipuje tlupu orangutanů z pavilonu nad řekou Lužnicí, si může připsat deset bodů!

Knihovnický orangután

Ve městě Táboře stojí na kraji areálu středních škol nenápadný bílý pavilon, do kterého docházejí dennodenně studenti, jejichž tváře vykazují jisté, v kraji ne příliš obvyklé rysy. Pokud se osmělíte a pohlédnete jim do očí, pochopíte.  

Jsou to knihožrouti! 
Kdo se nelekl hned, prohlédne vzápětí. Jde o podivné jedince, kteří nejenže nedávají ve škole pozor, ale ještě k tomu si drze čtou! Jejich sportovní výkony jsou chabé, zato vynikají v rychlosti, s jakou obracejí stránky. Prudké slunce je oslní, vyhledávají polostín, kde je světlo právě tolik, kolik potřebují k přelouskání textu. A co hůř! Za pár let z nich budou knihovníci a už je nic a nikdo nezachrání...

ks

Jak knihožrouti pracují?

Podívej se na slideshow Studenti knihovnictví na praxi v knihovnách!

Studenti knihovnictví na praxi v knihovnách


žrout_sedící_ilustsrace_Jan Smolík.jpg

ltací_ryba_foto_klára_smolková.jpg Realizátoři PROJEKTU
Jsou jedinci, kteří slovo projekt milují, protože dělat projekt znamená, že se pouštíme do něčeho nového, jedinečného a neopakovatelného. Každý projekt musí být originál, žádné opakování jako ve škole. Čekají nás výzvy, vzrušení a euforické stavy.

Pak jsou lidé, kteří slovo projekt nesnáší, protože dělat projekt znamená, že se pouštíme do neprobádaných končin. V každém projektu se vždy objeví několik zakopaných psů, práce na projektu nutně zabere daleko víc času, než to zprvu vypadalo, a výsledek je nejistý.

Nejpočetnější skupina lidí však před sebou žádná rizika ani výzvy nevidí, slovo projekt slyší poprvé a pevně doufá, že to bude legrace. Projektu se zkrátka zúčastní a ještě nejsou rozhodnuti, zda se do něj vrhnou, nebo ho nějak přetrpí.

ne každý projekt vyjde, záškodníci číhají všude I ve skupině realizátorů našeho projektu, jehož součástí jsou tyto knihožroutské stránky, najdete zástupce všech tří skupin. Podle toho, jak se projekt rozjíždí, nebo jak skomírá, můžete sledovat, která skupina má navrch.

Aktualizováno ( Tuesday, 15 January 2013 )
 
< Předch.