Střední škola obchodu, služeb a řemesel a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky
  Ani ryba ani ptak.jpg

Málokomu se podaří jméno školy vyslovit plynule, bez zaváhání a ještě bez chyby. Novináři proto o nás neradi píší a úředníci referují, protože takřka nejde neudělat chybu. Kdyby vyhlásili anketu o nejvíce komolený název školy, určitě bychom ji vyhráli. Slova v názvu dlouhém jak schody od řeky Lužnice na pavilon (Pokud jste je nikdy nešlapali, nepochopíte;) pletou studenti, ba i učitelé a zaměstnanci školy.

Zkuste zavolat do jakéhokoli kabinetu a budete zděšeni, co se dozvíte. Ve sluchátku uslyšíte všechno možné, jen ne Střední škola obchodu služeb a řemesel a Jazyková škola s právem státní zkoušky.

Jak takový název vznikne? Jednoduše! Prostě začnete spojovat školy a obory a do názvu přidávat další a další slova, aby se na nikoho nezapomnělo. Koho tedy v prostorách můžete potkat? Třeba budoucí obchodníky, číšníky, úředníky, kuchaře, automechaniky….

A samozřejmě knihovníky!

V táborské škole jich studuje přesně tolik, aby se vešli do jedné třídy ve čtyřech ročnících, znali se mezi sebou, pošťuchovali se navzájem a přitom je nezachvátila ponorková nemoc. A když se nám zdají nevytížení, vymyslíme pro ně nějaký projekt. projektujeme.jpg      ks

Odkaz na náš školní web