- recenze
Recenze: Jiří Hájíček - Zloději zelených koní

S knihou Zloději zelených koní nás jihočeský autor Jiří Hájíček opět zavede do českých luhů a hájů, kde v jistých kruzích začíná vládnout Zelená horečka. A stejně jako Zlatá horečka v Americe, i tahle začíná jemně požírat lidské duše, rozvracet nejeden vztah. Teď si možná říkáte, že se dal tento uznávaný jihočeský autor na psaní postapokalyptistcké literatury pojednávající o nevyléčitelné chorobě, která pomalu zabíjí lidstvo, ale nenechte se mými úvodními slovy zmást. Nic takového od knížky Zloději zelených koní opravdu nečekejte. Celý, leč kratičký příběh, líčí osudy mladého hledače Vltavínů, který své vášni pro kameny pomalu, ale jistě podléhá. Ale vraťme se zpět na začátek našeho příběhu, ať víte, jak to vlastně všechno bylo.


  Zloději zelených koní
Aktualizováno ( Friday, 09 September 2016 )
Celý článek...
 
Recenze: Caitlin Moranová - Jak stvořit dívku
Každý z nás se dříve nebo později bude muset rozhodnout, jak dál naloží se svým životem. Toto rozhodnutí je tím nejzásadnějším, které kdy učiníme, protože v okamžiku konečného rozhodnutí už není cesty zpět. Takové rozhodnutí čeká i na hrdinu knihy Jak stvořit dívku, kterou nedávno vydalo nakladatelství Host. Už nějakou dobu máme tuto knížku ve fondu naší knihovny a ten, kdo so jí půjčil na letní prázdniny, rozhodně neprohloupil.

Aktualizováno ( Wednesday, 24 August 2016 )
Celý článek...
 
Recenze: Stephen King - Rose Madder
 

Drazí čtenáři a knihomolové. Pro dnešní den, který je poněkud deštivý a takový celkově pochmurný, jsem si pro vás připravila recenzi na zbrusu nový horůrek od Stephena Kinga, který nedávno přibyl do fondu naší knihovny. Jedná se o knížku Rose Madder, kterou jsem si hrozně moc zamilovala – proto jsem jí taky kupovala, že? A jelikož jde vážně o úžasnou knížku, o knížku, kterou máme v knihovně k zapůjčení a o knížku kterou jsem četla, je jasné, že je třeba vás informovat o tom, jaká ta knížka vlastně je a třeba vás nalákat na to, abyste si jí přišli půjčit.

Rose Madder
Aktualizováno ( Thursday, 14 April 2016 )
Celý článek...
 
Recenze: Zdeněk Vyhlídal - Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej
 Krásný čtvrtek přátelé moji. Tak jak jste prožili týden? Doufám, že pro vás byl pro všechny z vás úspěšný – zvlášť pro ty, kteří teď maturovali. Možná právě pro ty, kteří mají v tuhle chvíli po písemných maturitách a čeká je svaťák tu mám celkem pěkný typ na knížku, která je nejn uzounká, - takže nezabere moc času - tak i velice zajímavá a čtivá. Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej  
Aktualizováno ( Thursday, 05 May 2016 )
Celý článek...
 
Somer Bradley - Ryba jménem Ian
Drazí čtenáři a milovníci knížek. Pro dnešní de jsem si pro vás připravila recenzi na knížku Ryba jménem Ian, která nedávno vyšla u nakladatelství Metafora a kterou jsem nejen rychle musela koupit, ale také si jí co nejdříve přečíst. Musím sep řiznat, že jsem jí zhtala na jeden nádech, protože je to úžasná knížka. Více se o ní dozvíte v následujícím článku.   Ryba jménem Ian
Aktualizováno ( Tuesday, 08 March 2016 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 9 z 19