- akce v knihovně
Březen měsíc čtenářů 2016
 

Březen měsíc čtenářů se nám pomalu nachýlil ke konci. Přivítali jsme první jarní den, prožili snad příjemné Velikonoční svátky a pomalu se překlenuli do dubna.  Proto je, myslím, na místě, abychom si připomněli, co na čtenáře školní knihovny SIC v měsíci Březnu, který je už několik let věnován právě jim čekalo. A ještě malé a snad i milé upozornění. Od pátka se můžete těšit na novou nadílku nejnovějších knížek, které jsme pro vás nakoupila, tak si neváhejte přijít vybrat. Nejnovější seznam novinek najdete při kliknutí sem . A teď už zpět do minulého měsíce a k akcím v něm probíhajících. Co tedy na návštěvníky SICu čekalo?

Březen měsíc čtenářů 2016  
Aktualizováno ( Thursday, 31 March 2016 )
Celý článek...
 
Týden k uctění památky obětem holokaustu
 

Ve středu 27. ledna si celý svět jeden z nejvýznamnějších dnů, který se letošní rok objevil v našich kalendářích nebo diářích. Tento den je věnován památce obětem holokaustu, tedy těm, kteří nepřežili krutou a bezcitnou nacistickou vládu. Zároveň bychom si měli vzpomenout na ty, kteří tuto vládu sice přežili, ale ztratili v této době někoho ze své rodiny, přátel nebo blízkých.

A protože jsem se rozhodla, že se za mého působení v naší školní knihovně bude věnovat takovýmto významným dnům jistá pozornost, byl pro vás, její čtenáře, po celý týden připraven speciální program, který se tímto tématem zabýval.

Týden k uctění památky obětem holokaustu
Aktualizováno ( Thursday, 31 March 2016 )
Celý článek...
 
Vánoční knižíšek

Týden před zahájením Vánočních prázdnin si mohl kterýkoli návštěvník naší knihovny přijít pro záhadný balíček ukrývající nějakou pěknou knížku. Z počátku to nevypadalo na úspěšnou akci a mne jakožto knihovnici a tvůrce tohohle nápadu jímala lehká deprese, ale nakonec si všechny knížky našli svoje majitele a celý tenhle projekt měl velmi pozitivní ohlas a úspěch nejen u studentů, ale i u kantorů.

 

Knižíšek
Aktualizováno ( Thursday, 03 March 2016 )